Lyžařská sezona začala dnes ve středisku zimních sportů v Přimdě. Na milovníky zimních radovánek čeká i večerní lyžování. „Sněhová nadílka přišla trochu dřív, než jsme očekávali,“ sdělil nám Josef Langmajer, provozovatel tamní sjezdovky, na které leží zhruba třicet centimetrů sněhu. „K dispozici je zatím malý vlek, k provozu ale připravujeme i ten velký,“ pokračuje Langmajer.

Lyžaři mohou v Přimdě využít bar, pomoci je připravena zdravotnická služba. „Můžeme zapůjčit i lyže, ale pouze v omezeném počtu,“ dodal provozovatel. Celodenní permanentka přijde zájemce na 330 korun, takzvaný bodový lístek pak na stokorunu. „Dá se říct, že cena tohoto lístku v sobě zahrnuje pět jízd na velkém nebo deset jízd na malém vleku,“ podotkl Josef Langmajer.

K dispozici bude zatím tříkilometrová běžecká trať. „Pochopitelně, pokud nám to dovolí podmínky,“ zdůraznil provozovatel s tím, že o úpravu povrchu sjezdovky bude také postaráno. „Poslouží nám k tomu rolba,“ nastínil. Ještě dnes se zřejmě začne sjezdovka zasněžovat. Také milovníci večerního lyžování se mají nač těšit. „Plánujeme jej na středu, pátek a sobotu, vždy do 21 hodin,“ informuje Langmajer.

Ve všední dny a v neděli bude sjezdovka lyžařům k dispozici od 10 do 18 hodin Areál v Přimdě má vzhledem ke své poloze dobrou dostupnost. Při sjezdu z dálnice D5 u Mlýnce chybí vozem na sjezdovku necelé dva kilometry.