Devět dospělých a devět dětí v nejrůznějších maskách se v jednu hodinu po poledni přišlo v sobotu rozloučit s paní Zimou. „Sníh byl již sice hodně mokrý, ale nikomu to nevadilo – jezdilo se na obou sjezdovkách,“ vyjádřili se účastníci karnevalu na sněhu.

Potkat zde bylo možné lyžaře v maskách Křemílka a Vochomůrky, zajíce, čarodějnici, duchy, pašeráka, mnicha, lesní vílu, malého čertíka, tygříka, mimino, kočičku či Spidermana a také delegaci ze zahraničí – Jeho Výsost šejka Muraje Chalida al-Maktúma s první manželkou Shareen z Dubaje, samozřejmě v podání místních lyžařů.

Nejdůležitější postava se však objevila až ve dvě hodiny odpoledne. To se z velké sjezdovky v doprovodu dvou hradních duchů blížil Přimdonoš, kterého ztvárnil Josef Šafařík. Se svými dvěma průvodci přivezl na Přimdu jaro a provozovateli lyžařského areálu Josefu Langmajerovi předal symbolický klíč od sjezdovky. Langmajer sjezdovku slavnostně uzamkl a ukončil tím lyžařskou sezónu 2009 – 2010.

V závěru Petr Budka vyhodnotil masky. „Všechny byly podle mě pěkné, proto jsem každou odměnil nějakým dárkem,“ uvedl. Duchové rozdali účastníkům pamětní listy, ručně malované medaile a sladké koláčky. Závěrečným lyžařským pozdravem „Skol!“ se účastníci karnevalu se sjezdovkou rozloučili.


JANA ANDĚL VALEČKOVÁ