VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přimdští hasiči budou mít novou zbrojnici

Přimda - Sbor dobrovolných hasičů v Přimdě se dočká nového zázemí i nádrže na vodu.

1.12.2017
SDÍLEJ:

BUDOVA HASIČSKÉ ZBROJNICE v Přimdě prochází rekonstrukcí. Na jejím konci budou mít hasiči moderní budovu se zázemím.Foto: Deník / Hohlová Jaroslava

Jednotka sboru dobrovolných hasičů a Sbor dobrovolných hasičů v Přimdě vyjedou až k šedesáti událostem ročně. Kromě toho jsou schopni zasáhnout i v případech nehod na nedaleké dálnici, plynovodu nebo ropovodu.

Dosud ale museli sloužící hasiči využívat prostory staré hasičské zbrojnice, kde se kromě nezbytných oprav do modernizace neinvestovalo. „Využili jsme proto možnosti požádat o dotaci na celkovou rekonstrukci stávající hasičské zbrojnice. Dotaci se nám podařilo získat, a příští rok v listopadu by se tak hasiči měli stěhovat do nových prostor,“ řekl Tachovskému deníku místostarosta města Přimda Jiří Kadera a dodal, že zástupci města o rekonstrukci hasičské zbrojnice usilovali i z toho důvodu, že budova ze sedmdesátých let minulého století byla energeticky náročná a stavebně nevyhovovala klimatickým podmínkám podhorského městečka. „Už před dvěma lety jme se sešli s projektanty, hasiči a obyvateli Přimdy a představili jsme jim záměr na přestavbu stávající hasičské zbrojnice. V letošním roce jsme pak vysoutěžili realizační firmu, která práce povede za přibližně jedenáct milionů korun,“ doplnil místostarosta.

Stará hasičská zbrojnice se tak postupně mění před očima a na konci rekonstrukce by zde měla stát moderní budova splňující současné požadavky na podobná zařízení, ve které místní hasiči naleznou důstojné podmínky pro výkon své činnosti. „Důkladně jsme zvážili všechny možnosti přestavby a spolu se zastupiteli se dohodli, že budovu rozšíříme o jedno garážové stání. Nad částí zbrojnice přistavíme podkroví, kde vznikne společenská místnost, kancelář a sklad,“ doplnil místostarosta a pokračoval. „Dobrovolné hasičské jednotky v Přimdě čítají přibližně pětatřicet hasičů, máme kroužek malých hasičů a do party patří také naše manželky a partnerky. Chceme, aby se zde všichni mohli scházet a měli dostatečné zázemí, teplo a vlídné prostory kolem sebe.“

Kromě nové hasičské zbrojnice ale v Přimdě chtějí realizovat ještě výstavbu nádrže na vodu hned vedle hasičárny. „Prostor vedle budovy to umožňuje, a tak jsme toho využili. Naši hasiči dosud neměli zdroj vody a při zásazích museli brát vodu z hydrantu nebo ji nabrat z Václavského rybníka. Nádrž bude mít obsah vody dvaadvacet kubíků vody,“ uzavřel Jiří Kadera.
Na rekonstrukci a přístavbu hasičské zbrojnice jdou prostředky z dotace, a to ve výši osmdesáti procent. Zřízení požární nádrže na vodu si město Přimda realizuje ze svého rozpočtu.

Autor: Jaroslava Hohlová

1.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Kácení alejí. Ilustrační foto.

Aleje mizí, kácení extrémně převažuje

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Ve středu se budou zpívat koledy

Tachovsko – Středeční večer přiláká na mnohá veřejná prostranství na Tachovsku desítky lidí, aby si společně zazpívaly nejznámější české koledy a vánoční písně.

Dopravně bezpečnostní akce zasáhla i Tachovsko

Tachovsko – Bezpečnostní akce nazvaná „Piješ. Řídíš. Zabíjíš.“ se koná také na Tachovsku. Jak již název napovídá, jejím smyslem je především prevence a boj proti alkoholu za volantem.

Příběh s dobrým koncem: jezevčík Milda přežil!

Bernartice - Příběh jezevčíka Mildy, který na osm dní uvízl v liščí noře v bývalém kamenolomu u Bernartic a o jehož záchranu se marně snažili hasiči, má šťastný konec.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT