Ledová královna ukázala svoje drápky. Stovky sněhových jehliček v řadách jedna vedle druhé zaujmou turistu, který neváhá i v nepříznivém počasí vyrazit na Naučnou stezku Přimda. Trasa začíná vprostřed města nedaleko kostela sv. Jiří a postupně vás dovede městem mimo jiné ke kapličce sv. Panny Marie pod hradem.

Svatá Kryšpínka z oblíbené Troškovy pohádky Čertova nevěsta by jí jistě záviděla, neb zatímco na ni foukalo a táhlo, panenka Marie se na návštěvníky usmívá z kryté krásné kapličky. Vystoupat až na vrcholu ke zřícenině hradu není náročné, jen je třeba zejména v tuto dobu dbáti velké opatrnosti.

Prostibořským se kreativita a skvělé nápady nedají upřít.
Upletli klece pro ptáčky a usadili je do nich

Obalené namrzlé stromy jsou sice balzámem pro oči, ale také mohou sněhové náloži podlehnout a zlomit se. Asi 7,3 km dlouhá stezka je osazena informačními tabulemi, které turistům představí historii města, hradu, krajinný ráz a ekosystém okolí Přimdy.

V uplynulém roce společnost Přimdské Lesy s.r.o. ve spolupráci s AOPK ČR pracoviště Přimda nechaly vyrobit všech 12 informačních tabulí nových a přidaly 7 interaktivních prvků, což stezku ještě více zatraktivnilo.