Kapacita příměstských táborů na Tachovsku je téměř naplněná. Ojediněle pro potomka ale místo ještě najdete. Zapsat ho můžete i jako náhradníka pro případ, že některé z dětí onemocní.

TERMÍNY JE TŘEBA ZAJISTIT SI VČAS

Rodičům se ale vyplatí zajistit si termín včas. Všichni námi oslovení organizátoři příměstských dětských táborů se shodli, že obsazeno mají maximálně do čtrnácti dnů od vyhlášení termínů. Své o tom ví i Irena Toušková z Tachova, která ho svému synovi zajistila už v dubnu. „Vloni jsem to oddalovala, až jsem zjistila, že už žádný volný termín, který by se nám hodil není. Letos jsem už proto neponechala nic náhodě a jakmile se nabídka objevila na stránkách, ihned jsem termín zarezervovala,“ popsala svou zkušenost a doplnila, že její syn má rád pohyb, hledala proto takový, kde se nebude nudit.

PRO DĚTI PŘIPRAVUJÍ STÁLE NĚCO NOVÉHO

Nabídka táborů je široká a organizátoři se snaží každým rokem vymyslet pro děti něco nového. V okresním městě mohli rodiče vybírat z nabídky Domu dětí a mládeže Mraveniště Tachov a MAS Zlatá cesta.
Mraveniště letos nabídlo například příměstský tábor zaměřený na hrdiny ze Star Wars, letní dovádění, se zaměřením na keramiku, sport, nebo barevné tancování. „Už během roku se zajímáme o to, co by děti bavilo a podle toho se snažíme vybrat zaměření. Letos máme už všechny obsazené, uvolnilo se nám pouze jedno místo v keramice,“ řekla Deníku vedoucí příměstských táboru Lenka Königsmarková.

DVANÁCT TÁBORŮ NABÍDLI VE STŘÍBŘE

Podobně jsou na tom také rodiče ve Stříbře, kde příměstské i pobytové tábory organizuje Dům dětí a mládeže Stříbro. „Letos jsme měli nabídku dvanácti táborů. O některé byl velký zájem, rozhodli jsme se je proto zdvojit. Rodiče si mohli vybrat z táboru lukostřeleckého, střeleckého poznávacího, turistického, adrenalinového, malířského nebo hudebního,“ řekla pracovnice DDM Stříbro Lenka Žižková a doplnila, že na poslední chvíli mohou rodiče zapsat své dítě ještě do hudebního kroužku, ostatní jsou obsazené. „I u nás si zájemci hlídají termíny, do týdne máme většinou obsazeno.“

JEDEN TÁBOR SE NAPLNIT NEPODAŘILO

Menší zájem o příměstské tábory je pak v Plané. tady nabídli letos dva typy. „Tábor který dětem nabízel každý den výlet na jiné místo se nám nepodařilo kapacitně naplnit. Museli jsme ho proto zrušit a nechali jsme stejně jako v loňském roce jednu nabídku klasického příměstského tábora,“ uzavřela za DDM Planá Daniela Líbalová.