Zájem o příměstské tábory mezi rodiči každoročně stoupá i na Tachovsku. Pokud někteří rodiče zaváhali s přihlášením svého potomka do prázdninového příměstského tábora, už mají jen minimální šanci. Většina organizátorů hlásí plno. Pár posledních míst sice ještě je, ale rychle se zaplňují.

Dům dětí a mládeže Mraveniště Tachov organizuje pět příměstských táborů tématicky rozdělených. První bude se zaměřením na keramiku, následovat budou sportovní, letní dovádění, detektivní a barevné tancování.

„Všechny termíny máme plně obsazené. Rodiče už první březnový týden hlídají naše internetové stránky a jakmile termíny táborů vyhlásíme, během pár dnů jsou všechna místa obsazená," řekla Deníku pracovnice DDM Tachov Alena Dvořáková.

Několik málo volných míst zůstává ještě v pobytových letních táborech, které tachovské Mraveniště rovněž organizuje.

Dům dětí a mládeže ve Stříbře pořádá devět příměstských táborů a jeden pobytový. „Všechny tábory už máme plně obsazené, včetně náhradníků, pokud by třeba některé z nahlášených dětí onemocnělo," řekl Deníku ředitel DDM ve Stříbře Roman Mužík. „Stejně jako loni si mohli i letos rodiče a děti vybírat z tématicky rozdílné nabídky – rytířský, střelecký, vesmírný nebo poznávací tábor," dodal Mužík.

Volná místa mají ještě v příměstském táboru pořádaném DDM v Plané v termínu od 11. do 15. července. „Děti k nám mohou přijít a vybrat si kterýkoliv den v týdnu, podle programu, který se jim líbí a kterého by se chtěly zúčastnit. Letošní příměstský tábor je věnován výletům," řekla Deníku vedoucí Domu dětí a mládeže v Plané Daniela Líbalová s tím, že se děti podívají například do pražské ZOO, do Techmánie v Plzni, či do plzeňského muzea a na Chebsko do statku Bernard.

Jaroslava Hohlová