„Sbírka proběhne od 23. do 26. února v sálu městského kulturního střediska v Zámecké ulici. V úterý, ve čtvrtek a v pátek od 14 do 16.30 hodin, ve středu pak od 15 do 18 hodin,“ informovala Milena Kráčmarová z plánského kulturního střediska.

Do sbírky je vhodné přinést letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky (minimálně jeden metr čtverečný), peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře a deky, obuv (veškerou nepoškozenou).

Organizátoři sbírky nemohou odebrat ledničky, televize, počítače a jinou elektroniku, matrace, koberce (z ekologických důvodů), nábytek, jízdní kola a dětské kočárky (ty se transportem znehodnotí), znečištěný a vlhký textil.

V minulosti byly tyto humanitární sbírky v prostorách fary, která je ale rekonstruována po rozsáhlém požáru střechy.

„Naše městské kulturní středisko také zve zájemce na zájezd do Divadla v Mariánských Lázních na komedii Vrátila se jednou v noci, kde se v hlavní roli představí Václav Vydra. Představení se koná v neděli 7. března od půl osmé a vstupenka s dopravou stojí tři sta korun,“ uvedla Kráčmarová.