Jak Deník zjistil přímo na internetových stránkách města Bor, psát připomínky je i nadále možné. Návštěvní kniha funguje a po rozkliknutí se objeví toto upozornění: „Z důvodu slovního napadání vkladatelů se příspěvky nezobrazují. Váš dotaz či připomínka bude předána odpovědným zaměstnancům městského úřadu nebo zástupcům města."

Opatření radnice vysvětlil starosta Boru Petr Myslivec: „Stávalo se často, že návštěvní kniha sloužila jako prostor pro napadání a urážky členů zastupitelstva. Tím ztrácela svůj význam, protože původně měla sloužit jako možnost upozornění na aktuální problémy – třeba neuklizené veřejné prostranství, nefungují osvětlení a podobně. Proto jsme odsouhlasili změnu podmínek. V současné podobě se musí každý, kdo chce napsat příspěvek, zaregistrovat pod svým jménem a emailovou adresou a jeho připomínka je předána odpovědným pracovníkům," vysvětlil starosta.

Podobný krok zvolilo v uplynulých letech také město Tachov. Příčina byla velmi podobná – diskusní stránka začala být zneužívána k napadání a slovnímu osočování, nikoliv k upozorňování na aktuální stav a problematiku.