Gymnázium se pečlivě připravuje na nový školní rok. Provádí se také malé rekonstrukce budov. ,,Koupili jsme nový nábytek do vestibulu, nové stolky a židle. Dále se opravily rozvody elektriky a vody ve stravovacím pavilonu. Také se nechaly opravit odpady v nové části budovy gymnázia,“ uvedla ředitelka Irena Jirotková. Drobné změny se dotkly i pedagogického sboru.

„Na gymnázium byli přijati noví učitelé. Na angličtinu Jiří Šmejkal, na hudební výchovu a estetiku Zdeňka Strmisková a na biologii i tělesnou výchovu Filip Tomeš,“ uvedla dále Jirotková. V současné době se škola uklízí a připravuje se na nový školní rok. Změny tedy nenastaly téměř žádné. Do školy by mělo třetího září nastoupit šedesát nových prváků. Akce, které pořádá škola, to znamená zájezdy do divadla, zájezdy do opery nebo na hudební festival Mladá Smetanova Litomyšl budou s největší pravděpodobností pořádány.

Zorganizována by měla být i gymnaziáda, tedy sportovní klání mezi jednotlivými třídami. S novým školním rokem však také přichází i nový metodický plán, jenž vydala ministryně školství Dana Kuchtová, který určuje školám, resp. krajským úřadům, aby se pojistily proti případnému úmrtí studenta při akcích pořádané školou. „Ano, jsme pojištění. Centrálně pojištění zařizuje krajský úřad v Plzni pro školy,“ řekla nakonec Jirotková.