„Je to k vzteku a beru to jako výsměch. O prázdninách žádný sníh nebyl a já se doma nudil. Teď na vyřádění nebudu mít čas. Musím se učit. A ještě ke všemu se brzy stmívá,“ mračí se jedenáctiletý David Kouba z Tachova.

Omladina doufá, že sníh nějaký čas vydrží. „O víkendu máme naplánováno, že vyrazíme na sjezdovku v Přimdě,“ těší se dvanáctiletý Patrik Černyga z Plané.

Přimdský zimní areál se chystá na nápor vyznavačů zimních radovánek.

„Včera jsme začali se zasněžováním spodní části sjezdovky. Doufáme, že sníh vydrží a ještě ho hodně napadne. Lyžovat začneme zítra,“ informoval provozovatel přimdského sportovního areálu Josef Langmajer s tím, že lyžařům bude k dispozici i zázemí.

„Tedy skibar a lyžařský servis. Rozepsány jsou už i služby vyškolených záchranářů,“ dodal Langmajer.

Bodový lístek na deset jízd přijde na Přimdě lyžaře na stokorunu. Odpolední jízdné bez omezení činí 160, dopolední pak 130 korun. Pokud budou panovat příhodné podmínky, na programu bude i večerní lyžování. „Ve středu, pátek a sobotu do 21 hodin,“ nastínil Josef Langmajer.

Na vhodné podmínky čeká netrpělivě také přimdská základní škola, jejíž vedení pro žáky sedmé třídy pořádá pětidenní lyžařský výcvik.

„Letos k sedmákům přičleníme i osmáky. Loni totiž nebyl sníh a loňští sedmáci tak byli o výcvik ochuzeni,“ podotkl ředitel základní školy Karel Halla.