Akce je určena zájemcům o přírodu a historii Českého lesa a jedná se o historicky první přátelské posezení, jehož tématem bude příroda Českého lesa, její vývoj, osud i ochrana.

Posezení začne v 17 hodin v Muzeu Českého lesa v Tachově. „Přátele a příznivce v muzeu přivítá ředitelka Jana Hutníková a vedoucí Správy CHKO Český les Jindřich Horáček. Po slavnostním přivítání je pro návštěvníky akce připraveno povídání o tom, co se děje v Českém lese a malé občerstvení. Po přednáškách bude následovat diskuze účastníků,” informovala Barbora Nováková ze Správy CHKO Český les.

Účastníci akce zažijí několik odborných přednášek. Například Jiří Hlávka seznámí s historií dolování na Tachovsku, Libor Dvořák z Městského muzea v Mariánských Lázní se zajímavým hmyzem lokalit Stará Mohelenská a Slatina a Ota Spannbauer bude hovořit o mapování kulíška nejmenšího a sýce rousného v Českém lese. „Dále jsou připravena povídání botanická, ornitologická či mykologická. Akce je pro návštěvníky zdarma,” doplnila Nováková.