„Janička se na oslavy moc těšila, ani nemohla dospat,“ řekla Jana Milvaistová, kterou jsme s dcerou zastihli na Dětském dni na městské plovárně ve Stříbře.

Tam oslavy pořádal místní sbor dobrovolných hasičů spolu s domem dětí a mládeže. „Dětského dne se u nás zúčastnilo tři sta dětí,“ potěšilovelitele stříbrských dobrovolníků Jana Vlčka.

„Kolik tady mohlo být lidí celkem? To si netroufnu odhadnout. Ale když si uvědomíme, že s každým dítětem přijde jeden až dva dospělí…,“ dodal.

Pro dětské návštěvníky stříbrských oslav byla připravena řada soutěžních disciplín.

„U vstupu děti dostávají lístky s jednotlivými soutěžemi. Když se zúčastní každé, dostanou dárkové balíčky se sladkostmi,“ podotkl Jan Vlček.

Šestiletý Martin Dohnal se na stříbrské plovárně nejvíce vyřádil na trampolíně. „Až si odpočinu, půjdu ještě,“ dal najevo, že se od trampolíny jen tak nehne. „Pak se ještě půjdeme kouknout na pejsky,“ nastínil.

Navštívili jsme také Dětský den v Třemešném. „Žádné dítě ze soutěží neodejde s prázdnou. Sladká odměna je tu pro každého. Za což patří poděkování všem sponzorům,“ řekl starosta obce František Borský.

Oslavy na vesnicích si nikterak nezadal s těmi ve městech. „I na vesnici se dá udělat pěkná oslava,“ shodli se v Třemešném.

Pro dospělé je účast s dětmi na oslavách příjemnou povinností. „Nemohl jsem klukovi říct, že kvůli práci na něj nemám čas. Prostě jsem si ho udělal. A jsem rád, že byl syn spokojený,“ usmíval se Miroslav Pokorný z Tachova.