Od té doby se focení stalo jeho životní vášní. „Už více než padesát let, od té doby, co jsem se do tohoto města přistěhoval, fotografuji vše podstatné, co se děje ve Stříbře,“ potvrdil a dodal, že jeho archiv čítá tisíce snímků od šedesátých let po současnost.

Víkendové Městské slavnosti ve Stříbře se staly další příležitostí, aby Jiránek představil svoji tvorbu veřejnosti. V galerii V Hasičárně otevřel v sobotu svoji retrospektivní výstavu, kde najdeme snímky z kulturního a společenského života ve městě za uplynulé desítky let, ale i obrazové svědectví, jak se tvář města mění. Výstava potrvá do 19. července, ale vernisáže si vitální muž příliš neužil. „Rád bych tady byl po celý den a povídal si s návštěvníky, ale nemůžu, musím s foťákem na náměstí a dokumentovat, co se děje,“ řekl s úsměvem před zahájením výstavy. I letošní slavnosti se tak dočkaly zvěčnění jeho objektivem a snímky se zanedlouho objeví ve vestibulu radnice, kde je trvalá výstava jeho fotografií z dění ve Stříbře.

Za ty desítky let, co Ladislav Jiránek fotí, stál také v čele stříbrského fotoklubu, uspořádal řadu výstav, ať už společných, nebo samostatných. A když nemusí zrovna snímkovat dění ve Stříbře, najde si čas, aby zvěčnil třeba přírodu. „Ale stejně mám nejraději tu reportážní fotografii, když se něco děje v našem městě,“ usmívá se.