Výstava je složena z několika zdrojů, jak uvedla Jarmila Straková. "Část věcí je úžasného sběratele Jiřího Sauka, kterého velmi obdivuji a díky němu jsme také rozšířila své sbírky právě i o staré šaty. Jinak se věnuji hlavně starým hračkám, panenkám, maňáskům a tak dále. Samozřejmě i nějakým doplňkům. A něčím přispělo i samo muzeum," usmívala se sběratelka Jarmila Straková z Andělic, která se na výstavě podílela s Jiřím Saukem z Branky.

Na výstavě jsou nejstarší šaty z roku 1890. "Ty mají růžovou barvu, ale za obdiv stojí i ty béžové z roku 1920. A vůbec, každý kus je tu velmi zajímavý, dokonce musím vychválit i kolegu Jirku, ten osobně ušil tyto saténové růžové šaty pro svou nastávající snachu. Pak ti jsou samozřejmě i boty, různé ozdoby do vlasů, závoje, ale také třeba svatební oznámení či staré fotografie. A vše doplňuje svatební hostina. Na té si ale nepochutnáte, je převážně ze sádry, polystyrenu a vlhčených ubrousků," rozesmála se autorka Jarmila.

Vernisáže se účastnila také paní Božena. "Jé, to jsem si tu vychutnala, úžasná výstava, řada modelů by se dala běžně dnes nosit. A ty doplňky, prostě nádhera, výstava se moc povedla," chválila stříbrská návštěvnice.

Interiér renesančního hřbitovního kostelíka procházel rekonstrukcí více než patnáct let.
Hřbitovní kostel ve Stříbře zazářil v soutěži o nejlepší památku