Poslance parlamentu Václava Votavy z České strany sociálně demokratické jsme se zeptali, čím hodlá jeho strana oslovit voliče v kampani pro krajské volby na podzim roku 2008. Podle všeho má být za půl roku otevřená a zprovozněná zkrachovalá plánská nemocnice. Ubyde vám tedy jedno z volebních témat z oboru zdravotnictví, kterému se chcete v kampani věnovat. Co bude náhradním tématem? Občanská demokratická strana chystá podmínky pro privatizaci zdravotnických zařízení v kraji, po vzoru středočeského hejtmana Bendla.

Tomu chci zabránit, nemyslím si, že zdravotnictví je obor, kde lze praktikovat drsné podnikatelské metody. Nevěřím, že manažeři orientovaní na zisk zachovají potřebný rozsah a kvalitu zdravotní péče. Voliče by měly oslovit výrazné osobnosti. Máte je? Věřím, že vytipovaní kandidáti mají regionální přesah a osloví i lidi v jiných okresech, než Tachovsko.

Jednou z takových osobností je tachovský starosta a senátor Ladislav Macák. Zná komunální politiku, ví přesně, co lidi v jeho volebním obvodu imimoněj trápí, a ví také, jak se s problémy vypořádat. Získal množství kontaktů a pokud bude chtít v politice ještě pár let zůstat, a bude znovu kandidovat do Senátu, může být voličům velmi užitečný. Na co ještě budete v kampani klást důraz? Prioritou je dopravní obslužnost v příhraničí a podfinancovanost údržby a oprav silnic nižších tříd.

To trápí lidi všude v kraji. Budete se angažovat i v otázce americké radarové stanice, jež má být umístena v Brdech? Stanovisko obcí a občanů z této lokality je jasné, radar odmítají. Naše strana přijala usnesení, ve kterém podporuje vyhlášení referenda. Nechceme, aby se o tak citlivém tématu rozhodovalo direktivně. Vím, že přítomnost cizího vojenského zařízení na území našeho státu lidi popuzuje. Kdy budete znát složení vaší padesátičlenné kandidátky do krajských voleb? Okonkrétních jménech bude jasno letos v listopadu, až skončí okresní konference.O všem pak rozhodne krajská konference 19. ledna.Tamse schválí celá kandidátka.