„Soutěž začala už včera v Plzni prvními dvěma disciplínami, tedy výstupem do čtvrtého nadzemního podlaží cvičné věže a 100 metrů překážek," uvedl hlavní tachovský pořadatel Pavel Hrůša. „V Tachově pokračujeme štafetou 4×100 metrů a požárním útokem." Soutěže se zúčastnilo osm týmů z Plzeňského kraje včetně domácích a družstva hasičů Správy železniční dopravní cesty. Mimo soutěž závodili také členové reprezentačního družstva dobrovolných hasičů.

„My mezi prvními nebudeme. Myslím, že by se mělo rozhodnout mezi týmem Domažlic a Plzně města. Ti se na soutěž specializují, mají k tomu i velmi dobré podmínky, například cvičnou věž. Tu v Tachově nemáme," vysvětlil Pavel Hrůša.

„Pokud Plzeň nic nezkazí, je to její, Domažlice se budou muset zřejmě spokojit s druhým místem," mínil bývalý mistr České republiky v požárním sportu Jaroslav Hrdlička z Domažlic. „Disciplínou pravdy bude požární útok a budeme čekat na soupeřovu chybu," dodal. Jenže soupeř žádnou výraznou chybu neudělal. Domažlice skončili druhé a hasiči ze železnice třetí.

Soutěž je postupová, bude se konat republikové kolo. „Družstvo, které bude reprezentovat Plzeňský kraj bude složeno z nejlepších jednotlivců," řekl Pavel Hrůša.