K nejvýraznějším počinům, které s projektem v regionu souvisejí, patří například akce Devět týdnů baroka.

Barokní týdny odstartují v červnu a na Tachovsko se dostanou na přelomu července a srpna. Konkrétně od 20. července to bude na Plánsku a týden na to na Stříbrsku a v Stříbře, Kladrubech.

Zapojí se také jízdárna ve Světcích. Pořad, který se do jízdárny chystá, bude patřit vůbec k nejvýraznějším počinům projektu EHMK Plzeň 2015 na Tachovsku. V jízdárně totiž návštěvníci uvidí obnovenou světovou premiéru barokní korunovační opery J. J. Fuxe „Constanza e fortezza" na historicky věrné replice dřevěného barokního divadla (Musica Florea & Theatrum floreum). Klášter Kladruby zase nabídne Mši h moll J. S. Bacha.

Tachovsko do programu EHMK výrazně promluví také v polovině května. Centrem dění budou tentokrát po čtyři dny Výškovice, kam je umístěn projekt navrácení života do vysídlené vesnice.

Mezinárodní krajinářská výzva oslovila zájemce o toto téma na celém světě. Obec Výškovice u Chodové Plané se stane modelovým ukázkovým územím. Loni v červenci se uskutečnil workshop pro pět nejlepších týmů, které vybrala mezinárodní komise. Nejlepší Land Art projekt bude v roce 2015 zrealizován přímo ve Výškovicích, součástí bude putovní výstava, kulaté stoly, diskuse s veřejností, konference pro všechny zájemce o krajinu a krajinářskou architekturu v česko-německém pohraničí.

S projektem Plzeň 2015 se ale obyvatelé Tachovska setkávají už několik měsíců například prostřednictvím pojízdného informačního střediska, autobusu Linka 2015, který bylo v minulém roce možné vídat především na Plánsku a Konstantinolázeňsku. Autobus se svým programem zavítá na Tachovsko například v srpnu.