Narušené okenice, vchodové dveře, rozbité sklo – to všechno nachází chataři na jaře, když  se o víkendu vrací do svých rekreačních míst. Tento týden se na Stříbrsku a Konstantinolázeňsku uskutečnila rozsáhlá kontrola, která měla zjistit právě situaci v chatových oblastech po zimním období. „Tato opatření se dělají v rámci běžných kontrol. Ověří se, zda jsou chaty bez narušení. Okenice, vchodové dveře, zda nejsou vypáčené zámky, rozbitá okna a podobně," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Podle chatařů to však tak běžné kontroly nejsou, ale pokud se tak stane, jsou rádi. „Minulý pátek mi volali sousedé, že se vrátili do chaty a byli vykradeni, ať si jdu chatu také zkontrolovat. Mě se to naštěstí vyhnulo. Pokud policie dělá kontroly, je to jedině dobře. Měli by do chatových oblastí jezdit  rozhodně častěji," řekl chatař Jan Petruň.

Policisté podle Jirouškové při fyzických kontrolách rekreačních objektů na Stříbrsku ani na Konstantinolázeňsku nezjistili, že by některý z nich vykazoval známky poškození v důsledku násilného vniknutí případných pachatelů.