Původní termín byl při tom do konce září. Deníku to potvrdil pracovník úřadu Pavel Žíla. „Majitel mi při našem záříjovém setkání řekl, že se projekt ještě zpracovává. Tvrdil, že ho dodá do konce října. Stále nic nedodal," řekl úředník. Torzo zámečku tak hyzdí ošelínskou náves i nadále.

Objekt byl zbaven střechy před dvěma měsíci. Od té doby se z něj stala ruina. Spekuluje se, že nový vlastník využil zámek jen jako zdroj materiálu, který posléze prodal. Od té doby je budova ve zuboženém stavu. Stát podle Žíly nemá prostředky, jak tomuto jednání zabránit. „Vyzval jsem vlastníka, aby na místě obnovil oplocení, uklidil okolí a zabezpečil vstupy do stavby. To zatím také neudělal," pokračoval Žíla. „V zákoně je mimo jiné napsáno, že stavební úřad musí zabezpečit, aby v blízkosti stavby nabyl ohrožen život buď uživatelů stavby, nebo lidí v okolí. Abychom však vlastníka donutili stavbu zrekonstruovat, to v žádném případě podle stavebního zákona nemůžeme," dodal Pavel Žíla ze stavebního úřadu.

Vlastník, Cedrik William Briance však Deníku sdělil, že se na projektu stále pracuje. „Projekt určitě bude. Nechci nic uspěchat. Průběh příprav nezáleží v této chvíli pouze na mě. Ve věci je zainteresován také zahraniční kapitál," uvedl. Připustil zároveň, že se věci vyskytly určité problémy i finančního charakteru. Dokdy bude projekt obnovy ošelínského zámku hotov, nesdělil.