Ozvali se zejména obyvatelé bytovky, která stojí přímo v sousedství pozemku, kde by se mělo parkoviště vybudovat. Tachovem dokonce začala kolovat petice, kam mohou lidé připojit nesouhlasné podpisy.

„Důvodů, proč s parkovištěm nesouhlasíme, je více,“ sdělila Deníku za petiční výbor Jana Vobořilová. „Jedním z nich je kácení stromů. V současné době rostou stromy v dostatečné vzdálenosti od bytovky a nebrání slunečnímu svitu do nižších pater, kromě toho částečně tvoří protihlukovou kulisu. A tyto stromy by stavbě měly ustoupit. Ty, co je nahradí, budou moc blízko domu a světla do bytů v nižších patrech tak půjde méně,“ dodala.

Dalším důvodem, proč petice vznikla, je hlučnost. „Už teď k nám doléhá hluk vznikající s provozem obchodu a restaurace v sousedství našeho domu. Teď by se k tomu ještě přidal hluk z parkoviště. Bouchání zavíraných dveří, startování motorů, v zimě škrábání sněhu a námrazy z aut,“ uvedla dále Vobořilová s tím, že už teď jezdí automobily prakticky na všech stranách sousedících z bytovkou. Autoři petice poukazují na to, že by se k rozšíření počtu parkovacích míst daly využít například stávající plochy pro stání vozidel, které u většiny bytovek na sídlišti jsou.

Jak Deníku vysvětlil starosta Tachova Jiří Struček, myšlenka parkoviště v této lokalitě je zatím ve fázi studie. „Skutečně tady o parkovací ploše uvažujeme. Zatím ve formě příprav a studie a pracuje se na několika variantách s různými počty parkovacích míst,“ uvedl.

Jestli se parkoviště skutečně začne stavět, je podle jeho slov otázkou rozpočtu města na příští rok. „Podle výše předpokládaných nákladů na výstavbu parkoviště bude tento záměr do rozpočtu zanesen, nebo také nezanesen,“ dodal Struček s tím, že s obyvateli sídliště o možnosti vzniku parkoviště hovořil nedávno v rámci setkání s občany přímo v terénu.

I když někteří obyvatelé z myšlenkou parkoviště nesouhlasí, najdou ve stejném domě lidé, kteří by je uvítali. „S výstavbou parkoviště nemám problém. Zaparkovat na sídlišti Západ je občas nadlidský úkol. Nové parkoviště by mohlo tuto situaci opravdu vylepšit,“ řekl Stanislav Říha.