Dopravní opatření v současném rozsahu by měla trvat zhruba do poloviny června. „V lokalitě se začalo pracovat na dvou projektech, které jsou částečně financovány z evropského fondu pro regionální rozvoj Směr budoucnost – cíl prosperita. Celková dotace na oba projekty je dvaatřicet milionů korun,“ řekl nám vedoucí investičního odboru Městského úřadu v Tachově Pavel Bluma s tím, že celkové náklady na oba projekty se pohybují okolo 44 milionů korun.

Projekty s názvy Sanace a revitalizace areálu Rybena v centru města Tachov a Výstavba záchytného parkoviště pro přestuo na veřejnou dopravu v Tachově spolu bezprostředně sousedí. V areálu bývalé Rybeny se v této etapě budou dělat inženýrské sítě, komunikace a chodníky, na budoucím parkovišti se ve stejném období dokončí inženýrské sítě a komunikace.

„Veškeré archeologické a sanační průzkumy už jsme provedli, takže by nám v práci teoreticky nemělo nic bránit. Tato etapa by měla skončit v polovině června, přičemž ukončení obou projektů je plánováno na polovinu příštího roku,“ dodal Bluma.

Dopravní opatření v prvních dnech řadu řidičů překvapila. „V prvních čtrnácti dnech budeme lokalitě věnovat zvýšenou pozornost a budeme v ní působit víceméně preventivně. Jde o to, aby si motoristé na nový dopravní režim zvykli. Problematické místo bude třeba zjednosměrnění provozu z ulice Prokopa Velikého do Husitské,“ řekl nám vrchní strážník Městské policie Tachov Miroslav Litomerický.