Portfolio produktů vyrobených v Ostrově se tak rozšíří o pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí tzv. multishuttle systémy pro plynulý tok zboží ve skladech.

Nová hala o rozloze přes 25 tisíc metrů čtverečních vyrostla za necelý rok a společnost KION Group do ní investovala více než 50 milionů korun. Dceřiná společnost Dematic, která bude v nové hale dopravníky a systémy vyrábět, aktuálně v průmyslové zóně Panattoni v Ostrově zaměstnává zhruba 150 lidí a další zaměstnanci by měli ještě přibývat.

„Když KION před pěti lety vstupoval do Panattoni Parku, dopředu vyhlásil, že když se mu bude v lokalitě dařit, postaví ještě druhou budovou, a když se mu bude velmi dobře dařit, postaví celkem tři. Velmi mě těší, že nakonec zvolil maximální expanzi, protože to značí maximální spokojenost,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko s tím, že všechny haly jsou plně digitalizované a provozy bezpapírové.

Dokončení třetí haly společnosti KION vítá také František Trhlík, starosta Kostelce. Právě na území této obce průmyslový park leží. „Se spoluprací s touto společností jsem nadmíru spokojen. Firma jedná otevřeně a vstřícně a ctí zásady společenské odpovědnosti. V neposlední řadě bych vyzdvihl to, že přinesla výrobu koncového produktu s vyšší přidanou hodnotou a kvalifikovaná pracovní místa,“ uvedl Trhlík.

V územním plánu obce je rovněž východní obchvat vesnice Ostrov, který souvisí také s dopravou k průmyslové zóně. Ten by podle starosty měl být hotový možná už v roce 2023, projekt je již připraven a obchvat bude financovat developer, který v lokalitě připravuje další komerční projekt. Připravuje se rovněž navazující výstavba protipovodňové stabilizační nádrže a suchého polderu mezi osadou Popov a obcí Heřmanova Huť. Developer, který průmyslový park provozuje, má podle Trhlíka v územním řízení bytovou výstavbu pro zaměstnance firem v Ostrově.