„K zápisům přišlo 184 dětí. Třicet dva rodičů předškoláků požádalo o odklad školní docházky, konečné číslo tak bude 152 prvňáčků,“ řekl Deníku vedoucí odboru školství Městského úřadu v Tachově Josef Kožnar a připustil, že číslo počtu žádostí o odklad je velmi vysoké.

Základní školy oficiálně zveřejní výsledky zápisů 14. dubna, už nyní je ale předpoklad, že od září bude pro prvňáky otevřeno sedm prvních tříd.

Novinku v zápisech vyzkoušela Základní škola Kostelní, která rodičům nabídla možnost zarezervovat si předem termín zápisu. K tomu jim posloužil elektronický formulář na stránkách školy. „Chceme tím vyhovět vytíženým rodičům, kteří nemají čas ani chuť čekat ve frontě na zápis,“ popsal ředitel školy Jan Kubát.

K zápisu do Základní školy Zárečná přišel v doprovodu maminky také budoucí prvňáček David Synek z Tachova. „Do školy se už moc těším, nejvíc na počítání a cvičení tělocviku,“ usmíval se malý David na paní učitelku, která si pro malého předškoláka připravila několik otázek, jednoduchých logických cvičení a malování obrázků. “Přestože již není stanovená povinnost přijít s dítětem k zápisu osobně, je zvykem, že rodiče přiházejí s dětmi a jsme za to rádi. Máme možnost si s budoucím školáčkem popovídat, poznat se a děti zase vidí prostředí, ve kterém se budou učit,“ sdělil ředitel školy Zdeněk Hnát.