„Soutěž byla určena pro žáky prvních až devátých ročníků základních škol. A to právě z obcí, které jsou členy borského mikroregionu,“ uvedla Galina Marianna Kortanová, která spolu Michaelou Moravcovou soutěžní odpoledne zorganizovala a uváděla.

Soutěž, které se kromě dětí z Boru zúčastnili také mladí zpěváci z Přimdy, Starého Sedliště a Hošťky, se uskutečnila ve dvou věkových kategoriích.

„První a druhý stupeň základních škol ve dvou soutěžních kategoriích, tedy ve zpěvu a hře na hudební nástroj,“ nastínila Kortanová.

V pěvecké kategorii převládaly modernější písně od známých interpretů, v kategorii nástrojů se soutěžící prezentovali hrou na klavír, housle, keyboard, flétnu a také bicí i elektrickou kytaru.

Účastníky hodnotila tříčlenná porota ve složení: místostarostka Boru Jana Šperková, učitelka z přimdské základky Eliška Barnová a učitel ze Stráže Petr Bártík. Poradní slovo měl starosta Boru Petr Myslivec.

Kteří účastníci se stali vítězi prvního ročníku soutěže? „Vyhodnocení obou kategorií nebyl pro porotu zrovna lehký úkol, skvělí byli všichni,“ konstatovala Galina Kortanová.

Porota se nakonec shodla na následujícím

Hudební nástroje, mladší kategorie: 1. místo – Jakub Steiner; Tachov (klavír), 2. místo – Jan a Tereza Moravcovi; Bor (housle a flétna), 3. místo – Miroslav a Matěj Soukupovi; Bor (klavír).

Hudební nástroje, starší kategorie: 1. místo – Tereza Homolková a Lada Kalčíková; Bor (klavír), 2. místo – Markéta Husáková a David Závadský; Přimda (keyboard a klavír), 3. místo – Jan Tejkal a Zdeněk Kortan; Bor (el. kytara a bicí).

Pěvecká kategorie, mladší žáci: 1. místo – Michaela Pavlíčková; Bor (píseň Anděl), 2. místo – Veronika a Monika Dráždilovy; Bor (Barbie), 3. místo – Jana Tejkalová; Bor (Pátá).

Starší kategorie: 1. místo – Kateřina Jarmulenková; Staré Sedliště (píseň Hvězda), 2. místo – Zuzana Fialová; Bor (Sen), 3. místo – Dagmar Čampulová; Bor (The Rose).

Vyhlášena byla zvláštní cena poroty, kterou za raperský výkon získal Dominik Čtvrtečka z Hošťky.

„Soutěž se povedla, byla pestrá a zábavná. Rozhodně podpoříme další ročník soutěže a vyzýváme, aby se ho zúčastnily i další školy Mikroegionu Borska,“ řekl starosta Boru Petr Myslivec.