Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V září začnou jezdit záchranáři už z nové stanice

Tachov - K pacientům budou lékaři a zdravotníci vyjíždět z nově zařízeného stanoviště v Sokolovské ulici v Tachově.

26.8.2009
SDÍLEJ:

Práce na zprovoznění nového výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby v Tachově v těchto dnech vrcholí. Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

První zářijový den nebude přelomový jen pro děti školou povinné, ale také pro zdravotnickou záchrannou službu na Tachovsku. Na nově zřizovaném stanovišti v Sokolovské ulici se v současné době provádí veškeré dokončovací práce. „Klíčovým momentem bude pro nás právě první září sedm hodin ráno. Skupina rychlé lékařské pomoci z Plané přejede na nové stanoviště v Tachově a bude pokračovat v činnosti odtud,“ uvedl vedoucí lékař oblasti Karel Lysý.

Celkem pět vozidel záchranářů bude totiž vyjíždět z nových prostor. „Dvě takzvaně ostré, jedno bude v záloze, jeden terénní vůz a oktávia,“ přiblížil vedoucí lékař .

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje v oblasti Tachov má v současnosti dvě stanoviště. V Plané, kde jsou dvě výjezdové skupiny, rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci. V Tachově je jedna výjezdová skupina, a to bez lékaře. „Naším dlohodobým záměrem je rozumné a účelné přeskupení zdravotnických sil ve prospěch spádu s větším počtem obyvatel. Tachov a k němu příslušné obce mají v součtu výrazně větší počet obyvatel, než Plánsko,“ vysvětlil Lysý.

Zdravotníci čekali na to, až bude k dispozici vhodný objekt, aby mohli soustředit dvě výjezdové skupiny. Tím se stala bývalá budova Správy a údržby silnic Stříbro. „Nebylo potřeba tento objekt kupovat, protože je v majetku Plzeňského kraje. Byl nám nabídnut a dnes jsme ve finiši. Je zde pracovní ruch. Stanovili jsme si totiž cíl, spustit naplno provoz prvního září. K tomuto kroku jsme našli pochopení ze strany stavebního odboru v Tachově a dalších schvalujících složek,“ řekl.

To potvrzuje ředitel ZZS Plzeňského kraje Ivo Rada. „Dostali jsme od stavebního úřadu rozhodnutí o předčasném používání stavby,“ uvedl. „Nemáme zatím kolaudaci. Je před námi ještě náročná fáze plynofikace a zajištění vytápění plynovým kotlem,“ doplňuje Lysý.
Obě současná výjezdová stanoviště jsou plně v provozu. „Přesto našim pracovníkům doslova bereme židle a dáváme je sem na nové pracoviště. Je to trochu stres, ale prvního září spouštíme provoz,“ ujistil Lysý.
Na novém pracovišti v Tachově bude zaměstnáno dvacet šest lidí.

Co se stane po zavolání na 155

Dispečerka v Plzni přijme výzvu od volajícího, vyhodnotí ji a rozhodne. Zpráva pak přijde přes internet na výjezdové stanoviště v Tachově v podobě textu a mluvené výzvy, která je slyšet po celém objektu. Stejný text se objeví na navigačním přístroji v sanitním voze. Uvedeno je kam zdravotníci jedou, k jakému případu a také telefonní číslo volajícího. Posádka vozu je prostřednictvím navigace směrována přímo na místo události. Operační středisko vidí pohyb sanitky na monitoru a v případě bloudění může vůz přesměrovat. Sanitka pak veze pacienta do cílového zdravotnického zařízení.

Autor: Antonín Hříbal

26.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POŘADATEL ZPÍVÁNEK KAREL JOHANA přivítal Slavomíra Štrobla sklenkou dobrého bílého vína.
5

FOTO: Zpívánky představily dalšího zajímavého Tachovana

Policisté uzavřeli brněnské hlavní nádraží.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

FOTOGALERIE: Arboristé ošetřili památné stromy na Tachovsku

Tachovsko – Několik desítek památných stromů je rozeseto po krajině Tachovska. Většinou se jedná o velmi staré stromy, které mají pro krajinu velký význam.

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Plzeň - Sledujte s Deníkem on-line poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzni. 

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Chodová Planá – Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný.

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Tachovsko – Devět odehraných kol má za sebou fotbalový okresní přebor druhé třídy. Víkendový program nepřinesl žádná velká překvapení, dosud vedoucí Lom si doma poradil s Konstantinovými Lázněmi, vyhrál také Chodský Újezd, který zdolal béčko Stříbra.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení