Obyčejné víkendové venčení u rybníku Labuťák se změnilo v boj o život pětileté fenky Betyny.
Pan Jaroslav z Dolů chtěl v sobotu dopřát svému psovi trochu pohybu, a proto vyrazil na hráz rybníka. Tam ale jeho fenu pravděpodobně uštkla zmije.
„Betyna z ničehonic poskočila, jako kdyby neopatrně šlápla na pampeliškový květ a dostala žihadlo. Podobná věc se stala vloni mému druhému psovi, Filipovi,“ popisuje pan Jaroslav.

Jenže o obyčejné štípnutí bodavým hmyzem asi nešlo, fena začala během pěti minut kolabovat.
„Najednou si lehla do trávy, a stala se naprosto apatickou, zavírala oči a nechtěla už ani vstát,“ vypráví pan Jaroslav.
S manželkou proto psa ihned naložil do auta a spěchal do nedaleké Přimdy k veterináři Ivo Moročkovskému. „Nevidím na těle žádný typický znak pro zmijí uštknutí, ale může být klidně skrytý pod hustou srstí,“ prohlásil veterinář.

Dvacetikilové feně změřil teplotu, poslechl si srdce a pak k překvapení majitelů oznámil dvě věci. „Za prvé, sérum se psům nepodává, stačí injekce calcia k posílení srdce. Za druhé, kdyby pes měl umřít, už by se tak patrně stalo,“ řekl zvířecí doktor. Prý by přišly křeče, dušnost a smrt.
Panu Jaroslavovi se v tu chvíli nesmírně ulevilo. Psa odvezl domů, kde mu poskytl protišokovou terapii. Uložil Betynu na temném místě, dal jí pít a nechal ji odpočívat. Betyně sice do večera ošklivě otekla pravá přední noha, zřejmě šlo o místo, kde se had zakousl. Jinak ale vypadala v pořádku. I když nemohla vstát, vrtěla ocasem a schroupala i pár granulí. Druhý den ráno už jí bylo mnohem lépe, šla se vyvenčit a zaštěkat si.
„Z nejhoršího už je asi venku,“ těší pana Jaroslava.