Závodníci, majitelé psů i běžci dorazili nejen z Tachovska a Plzeňka, ale své čtyřnohé chlupaté miláčky dovezli i z Krušných hor, Českého ráje, Krkonoš, z hanáckého klubu a také z Rakouska. Mrholení a zatažená obloha nikterak neubraly na radosti účastníků i diváků ze soutěže a z pohybu. „Alespoň se nebude prášit od kočárů,“ okomentoval na startu Zdeněk Fleming z BVKH z Krušných hor se psy Olafem a Amonem. Adam Blažek z týmu Rocky dorazil z Rokycan. „Moc se těším na trať, uvedl.

„Jde o technicky náročnou trať dlouhou téměř pět kilometrů, převážná část trasy je vedena po lesních cestách,“ sdělil krátce za organizátory v roli moderátora závodů Petr Kasal.

Rachtáči ze Sulislavi nahrazují zvony.
Na Zelený čtvrtek vyrazili sulislavští kluci rachtat

Vůbec nejlépe si v sobotu vedl Erik Copko z Musher Klubu Lučenec, který trať zdolal v čase 10:35,40. Z žen to pak byla Lucie Müllerová z klubu 40 Plzeň v čase 12:33,84.

Kompletní sobotní výsledky najdete ZDE>>>
Výsledková listina sobota a neděle ZDE>>>

Historicky podruhé se na cestách bývalého vojenského prostoru ve Stříbře jela, ale hlavně běžela, soutěž psích spřežení. První ročník závodů psích spřežení Stříbrský sprint měl hlavní soutěž v sobotu dopoledne, kdy na start se postavilo přes sto účastníků.