Jak Deníku řekla provozovatelka psího útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová, kočka, byť byla velice zanedbaná a smířená s tím, že zemře na ulici, vždy se chovala divoce a odchyt byl neúspěšný.

"Až jednu neděli strašně pršelo, voda se valila silnicí a kočka se schovala pod auto. Sbírala opravdu poslední síly. Naprosto vyčerpanou a opravdu ve vážném stavu se ji nakonec podařilo odchytit a dopravit na veterinární pohotovost. U paní Lenky jsme připravili zázemí pro dočasnou péči," uvedla dále Jägerová.

Kočka prodělala několik veterinárních vyšetření, nabírala síly, dostávala antibiotika, vitamíny a léky proti bolestem. "Kočka je v dočasné péči pár dní a přestože neměla moc síly, uměla se velice dobře bránit při manipulaci člověkem. Ale stačila trocha trpělivosti a už si příjde i pro pohlazení a slastně přede," dodala provozovatelka útulku.

I když je Šmudlina psí útulek, nahodile se stará i o kočky. "Musí být ale někdo, kdo má možnost si ji vzít do domácí, tzv dočasné péče. Pomáháme lidem i s inzercí nechtěných koček a koťat. Nalezence v tak otřesném stavu jsme ale ještě neměli," uzavřela Jägerová.