VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Publikace o záchraně kostelů vychází ve druhém vydání

Olbramov – Kniha Práce jako na kostele, která získala v letošním roce zlatou medaili na evropském festivalu designu v Rotterdamu, právě vychází v druhém rozšířeném vydání.

2.11.2010
SDÍLEJ:

Repro z knihy Práce jako na kostele.Foto: Kateřina Kvasničková

Kniha popisuje stav sakrálních památek a občanské společnosti v západní části Čech, v oblasti Tachovska.

„Kniha Práce jako na kostele vyšla poprvé v září loňského roku a pro velký zájem byla do konce roku rozebrána,“ sdělila Deníku Kateřina Kvasničková z Místní akční skupiny Český západ (MAS knihu vydala s finanční podporou Miinisterstva kultury a Plzeňského kraje).

Kniha se podle Kvasničkové neomezila na pouhý popis stavu sakrálního dědictví v regionu. „Dílo emotivně a velmi autenticky líčí příběhy lidí, kteří se na bázi dobrovolnictví rozhodli zachránit k zániku odsouzené kostely v pohraničí,“ dodala s tím, že kniha obsahuje 12 příběhů, které jsou si v mnohém podobné, v mnohém rozdílné, ale každopádně jsou to silné příběhy plné naděje, pokory a síly. „Je to dvanáct příběhů dvanácti kostelů, které měly štěstí, že našly svého zachránce a často i majitele,“ uvedla dále.

Čtenáři v knize najdou příběhy kostelů a jejich zachránců v Otíně, Křivcích, Okrouhlém Hradišti, Domaslavi či Šipíně. „Vedle zajímavého obsahu je kniha výjimečná svojí vizuální podobou, kterou ji vtiskla grafička Štěpánka Bláhovcová. Její mimořádné grafické zpracování přineslo knize v květnu letošního roku zlatou medaili na European Design Awards v Rotterdamu za nejlepší knižní layout. Součástí knihy je dárek, vystřihovánka modelu kaple sv. Máří Magdalény na vrchu Krasíkov u Konstantinových Lázní,“ informovala Kvasničková.

Autor: Jiří Kohout

2.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení