„Tento případ je stále v šetření," oznámila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Spoluobčané z blízkého okolí přivedli pracovníky Lesů města Stříbra na stopy, které jasně usvědčily osobu, která měla s černou skládkou co do činění. Během pár dní skládka z lesa zmizela. „Správce lesního majetku města Stříbra děkuje redakci Tachovského deníku za zveřejnění článku ohledně černé skládky v lesním porostu u obce Vrbice. Na tento článek okamžitě reagovali všímaví a rozhořčení občané. Díky jejich přispění byl pachatel v brzké době zjištěn," poděkoval lesní odborný hospodář Josef Balvín.

Článek o nelegální skládce s nebezpečným odpadem vyšel v Tachovském deníku v sobotu a v neděli se na Správu lesů ozvalo asi pět lidí, kteří jasně prstem ukázali na pachatele. O koho jde, nemohli úředníci kvůli pokračujícímu vyšetřování prozradit.

Vlastník nebezpečného odpadu materiál na své náklady naložil a odvezl. Místo v lesním porostu bylo vyčištěno a předáno správci lesa. Případ je dále šetřen policií. „Lesík jsem si byl sám zkontrolovat a přesvědčil jsem se, že je všechno, tak, jak to bylo. Jsem rád, že k nápravě došlo tak rychle," doplnil Balvín.

„Tím, že se článek o skládce dostal mezi lidi, tak se okamžitě začali svědci ozývat a během pár hodin si začali pracovníci Správy lesů ověřovat informace. Případ nyní šetří policie, a až jej vyhodnotí a bude se jednat o přestupek, předají případ k šetření na městský úřad," komentovala Dana Rožánková z městského úřadu města Stříbra.