Reagovala tak na dopis několika místních podnikatelů i na fakt, že se snižuje zájem o textilní trhy dosud pořádané v Panenské ulici.

„Na městský úřad jsme dostali dopis od několika obchodníků, že je likvidujeme tím, když povolujeme stánkový prodej na náměstí a přilehlých ulicích,“ uvedl starosta Ladislav Macák.

„Na základě tohoto dopisu městská rada rozhodla, že nebude nadále stánkový prodej v historické části města povolovat. Výjimkou budou jednorázové akce, jako jsou například srpnové historické slavnosti,“ řekl starosta.

Jako další problém se jeví textilní trhy, které se konají od jarních do podzimních měsíců už řadu let každý druhý čtvrtek na parkovišti v Panenské ulici. „Opadá zájem jak trhovců, kterých jezdí do Tachova čím dál tím méně, tak veřejnosti,“ řekl starosta Macák.

„No to by bylo docela špatné, kdyby je město zrušilo,“ řekla mladá žena, jejíž jméno jsme slíbili nezveřejnit. „Nechodím sice na trhy pokaždé, ale docela ráda na nich nakupuji pro děti, rychle ze všeho vyrostou a tam to je za celkem přijatelné ceny. A řekněte mi, kde jinde se v Tachově dá sehnat třeba obyčejné bavlněné dámské spodní prádlo nebo levnější konfekce, povlečení a další věci,“ posteskla si žena.

„Nechceme textilní trhy úplně rušit, jen zvažujeme jejich přemístění. U objektu Komunitních aktivit Tachovska v Pivovarské ulici se konají jedenkrát do měsíce Farmářské trhy. Proto přemýšlíme o možnosti sem přemístit také tyto textilní trhy,“ řekl Macák.