Nápis označující ptáka z čeledi krkavcovitých zanechává sprejer nejen na domech, ale i na jiných veřejných místech po Tachově. Lidem se ale takové „umění" vůbec nelíbí.

„Je to jenom parodie na graffiti a vlastně se jedná o čirý vandalismus," napsal Deníku jeden z čtenářů. Ten dokonce zvažoval předání podnětu na prošetření vandalismu policii, případně městskému úřadu. „Policie by s tím už určitě měla něco udělat," dodal čtenář.

Deník zaslal policii několik fotografií míst s nápisy Havran. „Zatím žádný podnět k prošetření této záležitosti nepřišel. Policie se ale na základě získaných informací a fotografií začne touto záležitostí zabývat," sdělila Deníku policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jednou z poškozených je i Jana Kulhánková, která má v bývalé prodejně pečiva Singer nyní květinářství. Sprejer jí nastříkal svůj podpis na reklamní ceduli na roku ulice. „Teď zrovna tady byla policie, je to tak tři minuty, co odešli," řekla nám hned po příchodu majitelka květinářství a dodala: „Ten nápis je tady už řadu měsíců. Nikomu jsem to zatím nehlásila. Poutač mě sice stál pár tisíc, tak kdyby ho náhodou chytili, asi bych po něm chtěla náhradu za vyčištění, nebo novou ceduli. Nedivím se ale lidem, co jsou naštvaní, když jim posprejuje fasádu, to bych byla taky. Je to prostě jen snaha někoho se zviditelnit. Mě tady ve městě štvou ale spíš jiné věci."

Podle zjištění Deníku ale ani Městská policie v Tachově nedostala od občanů žádný podnět k šetření a sama se tímto výtržnictvím také nezabývá.

Jaroslava Hohlová