Jsou i tací, kteří již nyní vědí, že křeslo starosty ve své obci či městě opustí. „O tom, že již nechci být starostou, jsem informoval již před volbami,“ řekl Karel Vrzala, starosta Plané. „Myslím, že jakmile člověk dosáhne důchodového věku, měl by uvolni místo mladším,“ pokračoval Vrzala. Ten tak po šestnácti letech starostování končí, nadále se bude v rozhodování města podílet coby zastupitel.

Také dosavadní starostka Starého Sedliště Stanislava Fojtíčková s největší pravděpodobností opustí svůj dosavadní post. Po volbách se v této obci téměř kompletně vyměnili členové zastupitelstva. „Podle mých informací tito členové již hledají nového starostu. Již před volbami jsem deklarovala, že pokud budu znovu zvolena, jsem připravena tuto funkci opět převzít,“ uvedla Deníku starostka Fojtíčková. Sama ale přiznala, že při současné podobě rozložení sil v zastupitelstvu jí ještě chybí hlasy k jejímu znovuzvolení. „Pokud nebudu zvolena, zůstanu řadovou zastupitelkou. Jestliže mi bude nabídnuta funkce místostarostky obce, určitě ji nepřijmu. Zatím jsem ještě nepřemýšlela o tom, co budu dělat v případě mého nezvolení starostkou,“ dodala Stanislava Fojtíčková s tím, že zasedání nového zastupitelstva svolá s největší pravděpodobností na středu 10. listopadu.

V opačné situaci se nachází dlouholetý starosta Bezdružic Jan Soulek. Jeho strana obdržela v komunálních volbách nejvíce hlasů a také on sám získal nejvíce hlasů ze všech zvolených zastupitelů. Potvrdit spekulace o tom, jestli bude znovu zvolen ale odmítá. „Na dnešní den jsem si pozval všechny nově zvolené zastupitele. Domluvíme se na termínu zasedání zastupitelstva. O starostovi se pak rozhodne až tam,“ uvedl Soulek. První zasedání nového zastupitelstva Bezdružic plánuje Soulek vyhlásit na středu 10. listopadu.

Změny ve vedení města se zřejmě nestanou ani v Černošíně. Tamní starosta Miroslav Plincelner nechává rozhodnutí na nových zastupitelích. „Bude–li to vůle zastupitelů, jsem připraven pokračovat,“ řekl Deníku Plincelner. Zatím však neví, co by dělal v případě svého nezvolení. „Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Pracovní místa v mé původní profesi zde nejsou,“ dodal na závěr starosta Plincelner.