„Pět žáků tachovských škol, kteří úspěšně reprezentovali koncem června kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže v Uherském Hradišti, přivítá starosta Tachova Ladislav Macák v pondělí 2. září ve své kanceláři," upřesnil Deníku vedoucí odboru školství Městského úřadu v Tachově Josef Kožnar.

Starosta školákům poděkuje za vzornou reprezentaci. Děti by se měly představit v zelené reprezentační soupravě Plzeňského kraje. Slavnostní akt je naplánován bezprostředně po skončení prvních hodin nového školního roku, na desátou hodinu.

V předešlém školním roce, kdy se konala olympiáda, nebylo poděkování možné, neboť tato soutěž končila v poslední dny školního roku.

V souvislosti se zahájením nového školního roku bude pro všechny zájemce připravena další lahůdka. Město Tachov se stane vedle Plzně zřejmě jediným městem v kraji, které ukáže veřejnosti dva poháry za vítězství ve fotbalové a hokejové lize najednou.

„Mistrovské poháry fotbalistů Viktorie Plzeň a hokejistů Škody Plzeň představíme veřejnosti také v pondělí 2. září, a to od 9 do 16.30 hodin ve foyer kina Mže. Po Plzni jsme a zřejmě budeme jediné město na západě Čech, kde uvidíte exkluzivně oba poháry najednou," doplnil Kožnar.

Nástup školní docházky se rozhodla dětem zpestřit také pravoslavná církev. Ta svolala na nedělní odpoledne 1. září akt požehnání dětem do nového školního roku. Ten se uskuteční v Brance u tamní kapličky po svaté liturgii. „Svatá Liturgie začíná v 10 hodin, po jejím ukončení přibližně v 11.15 hodin proběhne samotné požehnání dětem školou povinných," upřesnil farář pravoslavné církve Eugen Bakoš.

Změny ale čekají na žáky Základní školy v Plané. Ta po sloučení dvou škol využívá budovu na náměstí a budovu v ulici Na Valech. „V prvním a šestém ročníku začínáme výuku podle nově upraveného školního vzdělávacího programu Společná škola. Žáci prvního stupně začnou docházet do budovy Na Valech, žáci druhého stupně do budovy na náměstí Svobody," uvedl ředitel Luboš Beran.