„Rozhodli jsme se opustit klasický systém výběrového řízení, kde by rozhodovala pouze nejnižší cena. Místo toho vypíše město soutěž o návrh, tedy architektonickou soutěž," uvedl místostarosta Pavel Nutil v aktuálním čísle plánského zpravodaje.

Pro investora, tedy město, znamená vyhlášení soutěže popsat rámcově, co od objektu očekává, stanovit hrubý rozpočet, dodat technické podklady a sestavit nezávislou porotu. Architekti a stavaři přihlášení do soutěže představí své návrhy a porota sestaví pořadí. „S jednotlivými návrhy se seznámí i veřejnost. O návrhu, který bude přijat, pak rozhodnou zastupitelé," vysvětlil místostarosta.

Co se týká kina, město bude požadovat takové řešení, které by umožnilo tento objekt využívat po přestavbě jako multifunkční kulturní zařízení.

Za požadovanou rekonstrukci smuteční síně může tak trochu Tachovský deník. „Když před časem v Tachovském deníku proběhla anketa o největší ostudu Tachovska, naše smuteční síň obsadila tehdy jedno z čelných míst. Jedná se o pietní místo, které by mělo splňovat vyšší nároky na estetiku a důstojný průběh smutečního obřadu," uvedl Nutil.