Za dobu svého působení jí rukama prošly už desítky studentů oboru agropodnikání. Zahradnice ale velký rozdíl ve vztahu k půdě a přírodě nezaznamenala. „Studenti jsou víceméně pořád stejní. Obor si vybrali sami a tak mají většinou chuť se něco naučit,“ řekla Deníku sympatická zahradnice.

Její pole působnosti je skleník o rozloze 900 m2 a venkovní políčko. Už brzy zjara tady zasazují semínka zeleniny o které se pak starají až do podzimu. „Úrodu z našich zahrad spotřebováváme ve školní kuchyni a také přes léto nabízíme veřejnosti,“ popsal za Střední odbornou školu vedoucí praxe školního hospodářství Pavel Oktábec a Stanislava Krátká doplnila: „Když v létě přijdou zákazníci, rajčata, okurky nebo papriky jim otrhám přímo ve skleníku.“

Stejně jako jinde, i ve Stříbře bojují s nedostatkem vody. K potřebám skleníku mají vlastní vrt, když v něm voda zbude dostane se i na venkovní políčko.

Aktivitu v zahradách a činnost studentů se škola rozhodla představit také veřejnosti. Konal se tady Den zahrady, při kterém se mohli návštěvníci ale také školáci ze základních a mateřských škol podívat, co se ve sklenících od jara do podzimu běžně odehrává. Při té příležitosti si zde lidé mohli také nakoupit sazenice zeleniny a okrasných květin. Připravena byla také prohlídka zemědělské techniky, skleníků a program pro děti.

Dětský den v Lomu
FOTO: Školky slavily na lomském hřišti