Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rampa prý naruší statiku, dopravce ujišťuje, že ne

Stříbro – Rodina Oberajtrových ze Stříbra se bojí, že ztratí klid při posezení na zahradě. Zároveň se Oberajtrovi obávají o zdraví a bezpečí. Bezprostředně za plotem je totiž průmyslový areál, kde má vyrůst u komunikace rampa pro nakládání zboží do kamionu.

18.3.2010
SDÍLEJ:

ŠÁRKA OBERAJTROVÁ ukazuje místo, za kterým by měla stát rampa. Té se bojí. Majitel průmyslového areálu v sousedství ale ujišťuje, že se není čeho bát.Foto: DENÍK/Martina Sihelská

Majitel areálu Dobroslav Beroun ale ujišťuje, že žádné nebezpečí nehrozí.

„Žijeme zde řadu let, vychováváme děti a najednou se dozvíme, že pár metrů za domem se má stavět rampa pro nákladní vozy. Je to na vyvýšeném místě nad naší zahradou a opěrná zídka by přece mohla spadnout. Nehledě na to, že kromě obtěžujícího randálu nám to ještě může narušit statiku domu,“ řekla Deníku Šárka Oberajtrová s tím, že pergola pro posezení je postavena na kraji zahrady.

„Máme dům na pokraji města a u něj malý pozemek. V přední části je silnice a v zadní části máme pár metrů, kde odpočíváme pod pergolou. Tam je právě přes metr vysoká zídka, na které je plot, oddělující sousední pozemek,“ vysvětlila. „My tu máme jen pár set metrů, nemůžeme si jen tak přenést někam pergolu, jak nám majitel sousedního areálu navrhnul. Naopak, on by si rampu mohl postavit jinde,“ doplnili Oberajtrovi.

S tím ale Dobroslav Beroun, který areál po bývalém GISu koupil před několika lety, nesouhlasí. „Je to průmyslový areál a my v něm chceme podnikat. Proto jsme ho také koupili. Zřizujeme tady sklad, ke kterému potřebujeme postavit nakládací rampu,“ sdělil Deníku.

„Sousedé tvrdí, že nebudou mít klid. Vadí jim, že večer přijede kamión, bude u rampy stát než se vyloží a naloží a druhý den odjede,“ uvedl Beroun. „Navíc nakládka a vykládka bude elektrickými vozíky, které nejsou hlučné,“ dodal.

Obyvatelé několika domků pod průmyslovým areálem podali připomínku vůči stavbě Odboru výstavby a plánování Městského úřadu ve Stříbře.

Mimo jiné upozorňují na provoz těžkých nákladních souprav a možné narušení statiky domu. „Ta silnice ale nemá nikde žádnou prasklinu, a to tu občas jezdily i těžké vrtné soupravy. Nicméně se musí udělat projekt na únosnost silnice, na kterém se teď pracuje a čekáme na výsledky,“ uvedl dále investor.

Místo, kde by měla vzniknout rampa a kudy by měly jezdit kamióny, prošel také průzkumem kvůli možnému poddolování. „Na to sousedé také upozornili. Průzkum jsme tedy nechali udělat. Já teď vím, že na tomto místě žádné důlní dílo není, ale ještě čekám na písemné vyjádření,“ doplnil Beroun s tím, že řešení problémů, které mu připomínky obyvatel rodinných domů přinášejí, postoupí právníkům. „Já chci jen hájit svoji investici, která přinese i několik pracovních míst,“ vysvětlil.

Připomínkami se nadále zabývá Stavební úřad ve Stříbře. „Řízení není ukončeno. Obyvatelé uplatnili svoje připomínky a investor v současné době shromažďuje podklady, které jsou nutné k dalšímu pokračování řízení,“ vyjádřil se Vladislav Hanzlíček ze Stavebního úřadu Stříbro. „Připomínky zodpovědně posoudíme a zapracujeme. Více ale v tuto chvíli říci nejde, protože řízení není zatím uzavřeno,“ dodal.

Autor: Jiří Kohout

18.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení