Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realizace programu se chýlí ke konci

TACHOVSKO - Po dvou letech společné práce se v Místní akční skupině Český Západ – Místní partnerství (MAS) chýlí ke konci realizace programu LEADER+, v jehož rámci bylo ve dvou výzvách podpořeno celkem 20 projektů a na jejich realizaci bylo rozděleno přes 12 milionů korun.

10.11.2007
SDÍLEJ:

Jan Florian a Miroslava Válová (na snímku) z MASu Český Západ nabídli před dvěma lety možnosti dotace projektům.Foto: DENÍK/Miloš Němec

„Realizace rozvojové strategie, která byla podpořena ministerstvem zemědělství a Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem, začala v květnu 2005,“ uvádí Tomáš Havránek z Centra pro komunitní práci západní Čechy. V celém programu uskutečněném MAS byly podpořeny čtyři podnikatelské projekty, jedenáct obecních a pět projektů nestátních neziskových organizací.

„Největší zájem o podporu svých projektů měly v obou výzvách obce. Podle výsledků rozboru rozhovorů je to způsobeno především lepší připraveností zásobníků projektových záměrů,“ poukazuje Havránek. „Administrativní náročnost programu LEADER+ je zhruba srovnatelná nebo mírně vyšší než u obdobných dotačních titulů,“ hodnotí zástupci samospráv a neziskových organizací. Drtivá většina žadatelů považuje za výrazné negativum programu nutnost předfinancování realizace projektu a neúměrně dlouhé zúřadování proplacení dotace.

Naopak jako výrazné plus hodnotí všichni realizátoři 100% výši dotace na neziskové projekty. „Při rozhovorech s žadateli se ukázalo, že o možnosti uvést v život své záměry se téměř všichni dozvěděli buď od zástupců Místní akční skupiny nebo prostřednictvím kampaně, kterou MAS zorganizovala,“ podotkl Havránek. I přes tuto kampaň však v programu značně převažovali žadatelé z Konstantinolázeňska nad žadeteli ze Stříbrska a Plánska. Pro nadcházející období je tedy úkolem MAS pracovat na větším zapojení aktivních obyvatel ze všech mikroregionů nacházejícím se na jejím území.

10.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení