Od začátku padesátých let žijí na Tachovsku. Od 23. června 1950 jsou manželé. Diamantovou svatbu, tedy šedesát let společného života, oslavili se svými blízkými v sobotu na tachovské radnici.

Podle Václava Košnaře prožívají po celých šest desetiletí harmonický vztah. „Samozřejmě jako v každém manželství se tu a tam objeví drobné neshody, ale v našem případě se jedná opravdu o drobnosti. Žádné maléry jsme za tu dobu řešit nemuseli a máme harmonický vztah,“ řekl Deníku pan Václav.

Košnařovi, kteří žili od roku 1951 v Plané a do Tachova se přestěhovali v roce 1965, vychovali dvě děti. Dcera byla profesorkou na pardubickém gymnáziu, syn je pilotem u Českých aerolinií. Eva Košnařová pracovala na Městském úřadu v Tachově, její manžel byl učitelem a ředitelem Zvláštní školy v Tachově.

Recept na šťastný vztah je podle manželů v normálním životě. Mají také společné zájmy – cestování, zahrádku, turistiku a zájem o historické památky. „Snažíme se žít normálním životem, máme zahrádku, o kterou se společně staráme a pěstujeme si na ní biopotraviny. Rádi cestujeme, a to po celém světě. A moje žena výborně vaří,“ dodal s úsměvem Václav Košnař.