Jak sama Deníku řekla, rozhodla se pro radikální změnu ve svém životě. „Už přesluhuji a pocítila jsem, že je se potřebuji věnovat rodině. Práce ve škole mě sice pořád naplňuje, ale na druhé straně už člověk začíná přemýšlet, jestli si toho důchodu vůbec užije. A já si ho užít chci," sdělila ředitelka Deníku.

Časté jsou případy, kdy kantor ve výslužbě vypomáhá ve škole třeba suplováním. Jaroslava Metličková už ale v Kostelní škole působit nebude vůbec. „Rozhodli jsme se s manželem udělat radikální řez v našem životě a stěhujeme se do jižních Čech. Dcera se tam po studiích usadila, navíc bude mít v září rodinu, takže si budu užívat i roli babičky," uvedla Metličková s tím, že stěhovat se budou před Vánoci. „Dá se říct, že tím končí další etapa života. Jednu tlustou čáru jsme udělali, když jsme z Plzně šli sem, teď uděláme druhou tlustou čáru," vyjádřila se.

Po celou dobu, co působila na Tachovsku, je spjata se Základní školou Kostelní. „Byla a ještě pár týdnů bude doslova duší této školy. Ředitelkou se stala 1. července 1994 a byla jí tedy skoro dvacet let," uvedl Deníku vedoucí odboru školství Josef Kožnar s tím, že za jejího ředitelování vznikl například tradiční Večerní běh Tachovem, který organizuje právě zmíněná škola.

Metličková odchází ke konci července a od 1. srpna její post zaujme Renata Kozlerová. „Ta vzešla vítězně z výběrového řízení, do kterého se přihlásili tři uchazeči," doplnil Kožnar.