„V dokumentech jsou některé doplňující informace, ale jinak se jedná o materiály, které byly k vidění při prezentaci na téma rekonstrukce areálu Mže. Krom těchto informací navíc připravujeme digitální interaktivní prohlídku novou budovou, která obyvatelům Tachova a všem dalším zájemcům ukáže, jak budou nové prostory vypadat a k čemu všemu se dají využít,“ řekl Deníku starosta Tachova Jiří Struček.

Kromě půdorysů jednotlivých podlaží a vizualizací zrekonstruovaného areálu Mže ukazují prezentace také postup samotné přestavby, či to, jak by mohla vypadat prosklená kavárna směřující do parku. „Nejednomu člověku stále leží v žaludku částka, která bude za rekonstrukci uhrazena. Jak ale ukazuje prezentace, de facto se jedna budova zcela vybourá a do ní se vstaví úplně nová budova. Není to tedy lehký technologický postup. Věřím ale, že výsledek opravdu bude stát za to,“ dále řekl tachovský starosta.

Jak jsme již informovali, k nepoznání by se měl změnit celý objekt. Občané Tachova, stejně jako další návštěvníci se mohou těšit na digitalizaci a zlepšení pohodlí v kině. Nový bude také vstup do celého areálu, který se již nebude dělit s městským úřadem, ale bude samostatný od směru u centra Kaskády. „Prostor mezi kinem a společenským sálem bude využit jako velké foyer, ve kterém se budou nově nacházet i šatny,“ již dříve vysvětlil Struček. V plánu jsou také nové šatny, bar, či zpřístupnění balkónu ve společenském sále.

Částka, kterou okresní město za rekonstrukci kulturního stánku utratí, se pohybuje kolem osmdesáti milionů korun. Jak na závěr dodal Jiří Struček, první práce nejspíše začnou již v dubnu. „Nejdříve se musí uskutečnit všechny kulturní akce, které jsou naplánované. Tou poslední bude tradiční a velmi oblíbený potápěčský festival PAF. Pokud tedy vše půjde podle plánu, rekonstrukce oficiálně začne v dubnu.“