Již od července se pracuje na části hradeb, která se nachází v tamním městském parku. „Je pravdou, že Stříbro mívalo opravdu bohaté hradby. Ty se ale působením času stávaly čím dál více poničenějšími. Nejdříve se musela opravit taková ta viditelná část, kterou lze například vidět z auta. Nyní ale přišel čas i na tu méně viditelnou část, kterou potkají spíše chodci. A to je případ části v městském parku," uvedl starosta Stříbra Karel Lukeš.


Opravy, které měly začít již kolem roku 2015, byly odloženy především kvůli nezájmu firem o tuto nabídku. „Kvůli tomuto problému se některé termíny skutečně opozdily, ale nyní věříme, že už všechno půjde jako po másle," dále řekl Lukeš.
V podstatě se jedná o další z částí celkového projektu na záchranu a především rekonstrukci hradebního systému, který se line celým Stříbrem. „Je v plánu zrekonstruovat kompletně celé hradby, od Diany až k základní škole, včetně části v městském parku," vysvětlil již dříve Lukeš. Jak ale zdůraznil, nebude se jednat pouze o zajištění, aby nějaký uvolněný kámen nespadl případnému kolemjdoucímu na hlavu.


„Bude se jednat o kompletní opravu v pravém slova smyslu. Samozřejmě s tím jsou spojená i místa, kde se bude muset část hradeb zcela strhnout a znovu postavit. Je to ale potřeba."
Případů, kdy opravdu kus zdiva málem zranil kolemjdoucí, je několik. Nejvýmluvnějším ze všech je nejspíše ten z roku 2010. Tehdy se sesunulo celých patnáct metrů hradeb a zasáhlo rodinný dům. Naštěstí se incident obešel bez jakýchkoliv zranění.


Podle stříbrského starosty by rekonstrukce v městském parku měly zabrat přibližně rok. „Podle předběžného plánu by mělo být hotovo někdy v průběhu podzimu příštího roku." Finanční podporu má celý projekt také zajištěnou. Počítáno je s investicí celkem jedenácti milionů korun.