Další z investičních akcí, které mělo město Tachov pro letošní rok naplánované, započne již v příštím týdnu. Obyvatelé ulice Na Stráni budou muset nějaký čas přestát komplikace spojené s rekonstrukcí inženýrských sítí, které jsou zastaralé a je třeba je vyměnit za nové. Dle informací, které už v lednu poskytl Deníku starosta města Tachov Petr Vrána, bude položena nová kanalizace, vodovodní rozvody a slaboproudé přípojky.

Práce začnou v ulici Na Stráni mezi ulicemi Smetanova a Na Vinici, kde už byl v letošním roce nový rozvod vody položen. Začátek prací je naplánován na 3. června. „V této spodní části ulice bude letos vyměněna kanalizace a rozvody vody,“ sdělil Deníku vedoucí odboru investic Pavel Bluma s tím, že ve zbylé části ulice budou rozvody položeny v příštím roce.

A v roce 2025 dojde také rekonstrukci chodníků a komunikace v horní části ulice Na Vinici a o rok později v roce 2026 budou kompletně zrekonstruovány povrchny v ulici Na Stráni. „Šíře komunikací a chodníků zůstane stejná. Dojde pouze k položení nových obrubníků a následně k položení nových chodníků a povrchu silnice,“ řekl dále Pavel Bluma.

Výměna rozvodů vody a kanalizace ve zmíňované části ulice Na Stráni, která přinese v určitém období také úplné uzavření ulice, by měla být hotova do konce srpna letošního roku.