„Své povídky nám zaslalo třiadvacet žen a pět mužů,” uvedla ředitelka pořádajícího Městského kulturního střediska Tachov Božena Vaňková. „Čtyřčlenná porota udělila třetí místo Zdeňce Blechové, druhá byla Libuše Kureková a její povídka s názvem Některé trapasy bych si klidně zopakovala.” Tyto dvě soutěžící si ceny nemohly převzít osobně, nebyly na předávání přítomny. Vítězka ale z Vodňan přijela. Stala se jí tachovská rodačka Ladislava Šťastná. Do soutěže poslala povídku se zážitky z autoškoly a z prvních řidičských pokusů s názvem Pozor jedu! Cenu Tachovskou renetu ji spolu s ředitelkou Vaňkovou předal i spisovatel Michal Viewegh, který byl hostem večera.

„Mezi ženami se tu cítím docela dobře. Jsem původním povoláním učitel základní školy a sdílel jsem kabinet se šesti ženami,” pousmál se.

Druhá polovina sobotního programu byla věnovaná právě Vieweghovi a jeho autorskému čtení. „Nebude to z mé poslední knihy Mafie v Praze, protože přečíst jen část detekticky by nemělo smysl. Připravil jsem si povídku,” řekl Viewegh. Detektivku prý napsal proto, že rád střídá žánry. „Navíc jsem napsání detektivky měl dlouho v plánu a posledním impulzem pak byl rozhovor s redaktorem Jaroslavem Kmentou o spojení české politické scény s podsvětím. Postavy jsem tvořil koláží, to znamená, že ze tří konkrétních osob, jsem vytvořil jednu,” řekl k svému nejnovějšímu románu.