Už v pondělí se mohou mnozí vrátit do školních lavic, i když prázdniny teprve načaly svoji druhou polovinu. Tachovské Regionální vzdělávací a informační středisko (Revis) totiž připravilo cyklus několika kurzů pro všechny věkové kategorie s názvem Srpen s Revisem. „První dva kurzy začnou už v pondělí. Bude to němčina pro úplné začátečníky a základy práce s počítačem,“ upřesnil ředitel Revisu Jan Petruň. Kurzy potrvají vždy jeden pracovní týden, a to večer od 18 do 20 hodin. „Intenzivní výuka anglického a německého jazyka je určena všem, kdo si chtějí oživit a zopakovat své znalosti v kurzech pro pokročilé. Stejně tak se mohou přihlásit všichni, kteří se chtějí zdokonalit v konverzaci,“ dodal Petruň s tím, že bez obav mohou přijít také úplní začátečníci.

Kurzy se konají v budově Revisu v tachovské Školní ulici. Němčinu pro úplné začátečníky vystřídá v týdnu od 13. srpna stejný jazyk, ovšem pro mírně pokročilé. Konverzace v jazyce našich sousedů je na programu od 20. srpna. Kurzy angličtiny startují 13. srpna pro začátečníky, další týden pro mírně pokročilé a posledních pět srpnových dnů se zájemci mohou zdokonalit v konverzaci, když tento poslední kurz povede Čechoangličan Erwin Wagner.

Další dvouhodinový maratón přísunu informací, který začne v pondělí, je určen všem věkovým kategoriím. Jeho účastníci se naučí základům práce s počítačem. „V následujících týdnech jsme pak připravili ještě dva kurzy pro práci s počítači, a to úpravu a archivaci digitální fotografie a práci s programem Windows Movie Maker. Tento kurz můžu doporučit třeba těm, kteří si z fotografií z dovolené chtějí vytvořit domácí video.

A základy práce s počítačem zvažujeme otevřít pro velký úspěch ještě jednou, a to poslední týden v srpnu,“ dodal ředitel vzdělávací instituce. Bližší informace o kurzech mohou zájemci získat přímo v Revisu v Tachově nebo na jeho nově upravených internetových stránkách.

Glosa autora je zde