Během deseti hodin se na jevišti vystřídalo šest revivalových kapel různých žánrů i období populární hudby. Polovina z nich se na festivalu představila poprvé.

„Když tvoříme program na další rok, sbíráme ohlasy a sledujeme, na co lidi reagují,“ prozrazuje starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl, a pokračuje: „Je důležité vědět, které kapely mají u lidí úspěch, k nim hledáme nové a snažíme se to nějak skloubit. Jelikož je festival za těch patnáct let už vyhlášený, kapely se dokonce hlásí i samy, ale není úplně snadné sehnat kvalitní revival, aby hrál opravdu skvěle.“

Program v půl třetí otevřel údajně nejpropracovanější revival Nirvany v Čechách a na Slovensku Nirvana In The Name Of Cobain. Na pódiu je následně vystřídala skupina odkazující na Creedence Clearwater Revival, poté vystoupilo hudební uskupení Purple Mania s dívčím smyčcovým triem String Ladies. Ti dohromady zahráli nejlepší písničky od kapel Deep Purple, The Beatles či Metallica. V půl osmé pak přišla na řadu Janis Joplin, která atmosféru festivalu přenesla do šedesátých let a jejíž vystoupení sklidilo zasloužený aplaus. „Původně v programu nebyla, ale museli jsme vykomunikovat změnu původně domluvené kapely Status Quo tribute, jejíž kytarista nemohl z rodinných důvodů přijet,“ doplňuje starosta. „Připadali jsme si teď díky ní chvilku jako ve zlatých květinových létech – teda alespoň my, kteří je pamatujeme,“ usmívá se.

Program pokračoval s brněnskou kapelou Rolling Stones revival: „Jak víte, v základní sestavě už tu skupina byla, tak jsme si říkali, čím to letos oživit,“ prozrazuje návštěvníkům do mikrofonu Karel Týzl. „Dorazila tedy i její dechová sekce – a tak uvidíte největší možné těleso, které po koncertech jezdí. Potřebují vaši energii, jeli až z Brna,“ uvedl jejich vystoupení starosta a diváci se po jeho slovech opět přesunuli do prostoru před pódium a nadšeně tančili a zpívali po celou dobu koncertu devítičlenného uskupení. Večerní produkci uzavřel Pink revival Blansko.

Na akci dorazily také Simona Hošková z Plzně a Monica Šlehofrová z Prahy, které jsou v lázních na léčení. „Ani jsme neměly v plánu sem jít. Původně jsme šly jen na procházku, ale nakonec jsme skončily zde a je tu opravdu úžasná atmosféra,“ dodávají s úsměvem.

„Festival v podstatě připravujeme v amatérských podmínkách,“ tvrdí starosta. Podle jeho slov je nejtěžší sestavit tým lidí, kteří mohou a chtějí v den festivalu pomoct s tím, že se nepůjdou bavit. „Celkem se jedná o zhruba 25 lidí na místě. Přípravy před festivalem si realizuji sám. Domlouvám kapely, tvořím plakáty, vylepuji je, natáčím videa, starám se o facebook,“ líčí akční starosta. Jeho slova doplňuje i jeden člen z realizačního týmu: „Letos jsou tu super kapely, lidé přišli a paří hned od začátku. Starosta je skvělý. Jsme moc rádi, že ho máme a že se tady tyhle akce konají,“ dodává.

Lenka Mahdalová