Zatím co na přepážkách výměny občanských průkazů se tvořili fronty, výměna řidičáků stagnuje. Lidem ale za neplatné doklady hrozí desetitisícové sankce. „Průměrně nás v týdnu navštěvuje přibližně čtyřicet lidí. Stále chybí vyměnit 1360 řidičských průkazů, vydaných do 31. prosince 1993,“ řekl nám Václav Fišpera, vedoucí odboru dopravy v Tachově. „Výroba průkazu trvá přibližně dvacet dní. Do konce roku nám, ale zbývá už jen 18 dní. Tento týden byla tedy poslední šance, kdy to stihnout včas,“ konstatoval Fišpera.

Na úřadě se plánují dovolené. „V období prosince jsem rozepsal dovolenky. Ty ovšem neovlivní průběh výměny. Otevírací dobu, ale nijak rozšiřovat nebudeme. Od lidí by bylo opravdu nefér, kdy by se sem mezi svátky nahrnuli a požadovali výměnu. Času na to bylo dost. Lidé přeci nejsou slepí a mohli si to i v mediích přečíst,“ dodal. „Osobně si myslím, že moc lidí nepřijde,“ míní.

Za neplatné řidičské průkazy hrozí lidem pokuta ve správním řízení až do výše třiceti tisíc korun. Oddělení výměny občanských průkazů bylo dnes v obležení. „Určitě se výměna nestihne včas. Přesně nevím, kolik jich zbývá vyměnit, ale ještě toho bude dost zbývat,“ řekla nám Milena Balvínová, pracovnice na Městském úřadě v Tachově. „Lidé čekají ve frontách a nadávají. Museli jsme přivolat i fotografa, aby nemuseli lidé chodit až ke Kráčmarovi,“ uvedla v pátek pracovnice. Mezi opozdilce patří i Anna Hotová z Hoštky. „Z mé strany je to lajdáctví, že jsem nepřišla dřív,“ řekla nám. Výměna občanských průkazů se týká všech dokladů vydaných do 31.prosince 1998.