VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči často nerespektují dopravní omezení

Tachov – Chaotická a nepřehledná. Tak se jeví některým obyvatelům dopravní situace v zadní části sídliště Východ vedoucí kolem Domova pro seniory a vilkami zpět. Příčinou je rekonstrukce křižovatky ve Stadtrodské a Zárečné ulici, která probíhá už několik týdnů a s tím související dopravní omezení.

28.7.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Charvát

„Aby se zachovala dopravní průjezdnost, musela být zavedena některá dopravní omezení. Ta mají zajistit jak řidičům, tak pracovníkům, kteří se na rekonstrukci křižovatky podílí bezpečí na částečně uzavřené ulici. Byly přidány doplňkové dopravní značky zákazu stání v místech, kde by ani jinak řidiči stát neměli, ale často to nerespektovali. Teď je provoz jednosměrný, doprava zesílila a proto je nutné zajistit průjezdnost," řekl Tachovskému deníku Otakar Franc z Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Tachově.

Dopravní omezení začíná už na začátku ulice Stadtrodská. Za světelnou křižovatkou je umístěna značka slepá ulice a za odbočkou vedoucí k Základní škole Zárečná je zákaz vjezdu a dále se pokračovat nesmí.

Z druhé strany sídliště Východ, od ulice Bělojarské, U Penzionu a Ve Vilkách je povolený obousměrný provoz. V ulicích bylo rozmístěno dopravní značení a cedule informující řidiče mimo jiné také o zákazu stání na silnicích s obousměrným provozem. To ale prý někteří řidiči nedodržují a na krajnici parkují i přes uvedený zákaz.
„V ulici Ve Vilkách hlídám synovi děti, naštěstí tu nebydlím, ale někdy je to tady opravdu hrozné. Ať jedeme domů nebo z domova, musíme objíždět celé sídliště. To nám ale skoro každý den komplikují řidiči, kteří si před bytovkami postaví svá auta na kraj silnice a pak už se vedle sebe nevejdou dvě auta aby projela. Kolikrát je těch aut tolik, že ani nemáme kam uhnout protijedoucímu řidiči. Policii tady moc nevídám, ale když se stalo, že syn špatně zaparkoval, to tu byli hned," řekla Tachovskému deníku Věra Nováková.

Zákazy stání tak mimo jiné ovlivňují i návštěvníky a obyvatele Domova pro seniory. Ty chodí navštěvovat rodiny a přátelé a ani oni nemohou v ulici před domovem pro seniory zaparkovat. „Je to tady teď takové špatné. Parkovat se dá dole u garáží, ale tam zase nadávají lidi, kteří tam mají svá auta, že se k nim nedostanou, když někdo špatně zaparkuje," shodly se společně obyvatelky Domova pro seniory Panorama.

„Jsme tu teď úplně odříznutí, ani autobus sem nezajíždí. Kdo může, chodí do města pěšky. No, musíme to vydržet, snad to bude brzy hotové," dodaly seniorky.
Podle informací Deníku Městská policie ani úředníci města nezaznamenali žádnou stížnost týkající se nepřehledné dopravní situace ve zmíněných ulicích, ani neřešili přestupky s tím spojené. Také redakce Deníku neshledala žádné pochybení ze strany řidičů. V době, kdy jsme se byli na místě podívat, bylo vše v pořádku.
„Rekonstrukce křižovatky probíhá podle plánu a se zdržením nepočítáme. Hotovo by mělo být do konce srpna," uzavřel Franc.

K rekonstrukci křižovatky se přistoupilo na základě změny v dopravní průjezdnosti v ulici Ve Vilkách.

Ta byla určena jako jednosměrná. Na probíhající rekonstrukci křižovatky plynule navazuje oprava povrchů chodníků přiléhajících ke komunikaci.

Jaroslava Hohlová

Autor: Redakce

28.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení