„V rámci monitorování rizikových lokalit při bouři a přívalovém dešti, naše hlídka zjistila, že je vážně poškozená komunikace pod vrchem Krasíkov. Přívalový déšť strhl horninu a kameny. Na silnici byla až třiceticentimetrová vrstva bahna a zároveň byl podemlet svah silnice až pod asfaltový povrch,“ uvedl Tomáš Rusňák ze Záchranné služby Royal Rangers. „To pro řidiče představovalo vysoké nebezpečí. Proto jsme zhruba ve tři hodiny ráno kontaktovali Policii České republiky a požádali o zajištění silnice a omezení průjezdnosti,“ dodal záchranář.

Mimořádná událost přidělala vrásky na čele cestářům. Ti sice ve středu ráno silnici vyčistili od naplavenin a úsek označili, na větší opravy však zatím nemají peníze. „Byl poškozen úsek o délce zhruba tisíc dvě stě metrů. Předběžné škody odhadujeme na jeden milion korun,“ řekl k věci ředitel tachovského střediska Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Miroslav Sedláček. „V současné době je komunikace s velkou opatrností průjezdná. Úsek je také označen dopravními značkami. Naši zaměstnanci na místě dosypávají krajnice a čistí zanesené příkopy,“ pokračoval ředitel.

Zatím se neví, kdy bude komunikace uvedena do původního stavu. „Momentálně je naší prioritou oprava mostků v Caltově a Domaslavi. To máme v plánu ještě letos. Oprava poškozené silnice bude následovat až poté,“ doplnil Sedláček.