„Je to pro město i pro mne osobně velice příznivá zpráva. Naplnilo se tak více než pětiměsíční úsilí představitelů města i zástupců firem, aby se Tachov zpět na ceduli vrátil,“ vyjádřil se starosta Tachova Ladislav Macák.

Tachovská radnice obdržela rozhodnutí o návratu Tachova na směrové tabule na sjezdu u Nové Hospody tento týden. V rozhodnutí ale zatím není oznámen přesný termín, kdy se tak stane. „Zatím nás informovali, jak budou nové cedule vypadat. V horním řádku budou města Bor a Tachov, pod nimi Planá a Cheb a dole Mariánské Lázně,“ upřesnil starosta s tím, že takové nové směrové označení budou mít tři cedule u dálničního sjezdu u Nové Hospody. „Ministerstvo potvrdilo, že cedule budou vyměněny, teď už je to podle mého názoru jen otázka technického provedení,“ dodal Macák.

Radost z rozhodnutí má také ředitel tachovské firmy Grammer Martin Kořínek. „Jsem rád, že se ministerstvo konečně rozhodlo vrátit Tachov na cedule. V souvislosti s rozšířením naší firmy vypisujeme různá řízení a jednáme s řadou partnerů. Opět jsme se v minulých týdnech setkali s tím, že některé firmy měly problémy nás podle cedulí, které v současnosti na dálnici jsou, najít,“ vyjádřil se Kořínek.

Nápis Tachov zmizel z cedulí na D5 v lednu, nahradily jej Mariánské Lázně.